Jaki laptop Dell kupić? - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Jaki laptop Dell kupić?

0

Ich zaletą jest też to, że posiadają wgrany oryginalny system operacyjny, do którego nie musimy dopłacać. Co bardzo istotne, sprzęt poleasingowy wcale nie jest sprzętem zużytym. Leasing zwykle trwa krótko i chociaż na pewno nie dostajemy urządzeń nowych, możemy spokojnie wybierać pomiędzy opcjami zupełnie nowoczesnymi oraz tańszymi, czyli trochę starszymi. Który komputer będzie dla nas najlepszy?

Klasa laptopa

Wszystko oczywiście zależy od naszych konkretnych wymagań, ale trzeba mieć na uwadze, że urządzenia używane mogą mieć pewne wady, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają idealnie. Żaden laptop Dell oferowany przez vedion.pl nie jest uszkodzony w tym sensie, że jego podstawowe funkcje są ograniczone. Takie komputery są naprawiane przed sprzedażą. Jeśli jednak mamy urządzenia ocenione na klasę C, musimy się liczyć, że będą na nich widoczne skutki normalnego użytkowania. Oznacza to poluzowane zawiasy matrycy, krótki czas działania na baterii czy rysy na obudowie. Mogą nie działać też niektóre porty. Podstawowe elementy, takie jak dysk czy pamięć, sa w pełni sprawne. Wyższa klasa to mniej takich problemów.

Rozrywka czy praca?

Laptopy Dell mogą być nastawione w większej mierze na rozrywkę lub w większej mierze na pracę. Urządzenia poleasingowe tylko w teorii są nudnymi narzędziami do pracy. Jeśli interesuje nas przede wszystkim edytowanie prostych dokumentów i oglądanie na komputerze filmów w wolnym czasie, możemy kupić coś o słabszych podzespołach, ale za to o dużym, matowym ekranie. Będzie to opcja idealna dla rozrywki. Jeśli nasze preferencje skupiają się raczej na pracy, wymagamy wysokiej mobilności, ale chcemy, by na urządzeniu działały bardziej zaawansowane aplikacje, będziemy musieli poświęcić dużą matrycę na rzecz mocniejszego procesora czy większej ilości pamięci operacyjnej. Możemy mieć oczywiście w naszym komputerze też praktycznie wszystko. W sprzedaży nie brakuje laptopów poleasingowych o topowych parametrach pod każdym względem. Ich cena będzie jednak odpowiednio wyższa, przez co musimy się przygotować na spory wydatek. Będzie to propozycja o niebo lepsza od nowego urządzenia, ale wciąż nie będzie tanio.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.