Jechał o 80 kilometrów za szybko!

0

Podczas kontroli prędkości stalowowolscy policjanci ujawnili dwa przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy dwojgu kierującym, którzy jechali zbyt szybko.

26-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego w piątek jechał samochodem audi z prędkością 129 km/h. Został zatrzymany przez policjantów w Stalowej Woli na ulicy Grabskiego tuż po godz. 20.30.

W tym samym dniu prawo jazdy straciła 21-letnia kobieta z powiatu stalowowolskiego jadąca fordem w Stalowej Woli na ulicy Grabskiego. 21-latka jechała z prędkością 104 km/h.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna “wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.