Jechał pijany. Prawa jazdy nie miał od 5 lat

0

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego kierowcę audi. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że prawo jazdy stracił 5 lat temu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

W Stalach (powiat tarnobrzeski) policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Grębów, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. Okazało się, że kierowca jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,13 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Ponadto policjanci ustalili, że 42-letni kierowca audi nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna stracił prawo jazdy w 2013 roku.

Nieodpowiedzialny mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, odpowie także za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Apelujemy:

 Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowc,y ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.