reklama
Staszów. Jechał polonezem mając ponad 2 promile - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Staszów. Jechał polonezem mając ponad 2 promile

0

Do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mężczyźnie, który będąc w stanie upojenia alkoholowego, zdecydował się wsiąść za kierownicę poloneza. 58-latek zatrzymany został przez policję na jednej z ulic w Bogorii (pow. staszowski).

W poniedziałek, 16 sierpnia, w godzinach popołudniowych, na jednej z ulic w Bogorii (pow. staszowski) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP zatrzymali do kontroli pojazd marki Polonez Caro. Podczas wykonywania czynności policjanci przebadali 58-letniego kierowcę poloneza alkomatem. Urządzenie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie około 2 promili alkoholu.

Zobacz także: 
– Znaleźli w stodole pistolet z czasów II wojny światowej

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu 58-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci przypominają, że wsiadając za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu stajemy się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. „Apelujemy o ostrożność, przestrzeganie przepisów, a przede wszystkim o ,,trzeźwą” jazdę”. 

Fot. Ilustracyjna

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.