Jechał przez miejscowość 102 km/h

0

23-letni kierowca alfy romeo, który prowadził pojazd z prędkością 102 km/h, stracił prawo jazdy. Powodem utraty uprawnień było nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej w Zabrniu w gminie Grębów.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu, w związku z przekroczeniami dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W niedzielę po godz. 15, kierujący alfą romeo 23-latek jechał przez miejscowość Zabrnie, z prędkością 102 km/h. Dopuszczalna prędkość na tym odcinku wynosi 50 km/h. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 62 km/h, kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i został ukarany mandatem.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami – kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiąc.

Źródło policja.

 

Share.

Comments are closed.