Jednostka OSP w Gałkowicach z profesjonalnym systemem alarmowym - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Jednostka OSP w Gałkowicach z profesjonalnym systemem alarmowym

0

Nowoczesny system alarmowy zyskała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gałkowicach w gminie Dwikozy. Umożliwia on w pełni automatyczne uruchamianie syren alarmowych i powiadamianie mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Sprzęt dla strażaków ufundował Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Przekazane urządzenie – stacja DSP jest przeznaczona do zdalnego, radiowego uruchamiania syren alarmowych obrony cywilnej i jednostek OSP w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Kolejne jednostki dołączają do grona tych, w których nowoczesne systemy elektroniczne wypierają dotychczas stosowane metody. Urządzenia, które dziś przekazujemy, to system powiadamiania i przywołania. Jest to o tyle istotne, że pozwala on elektronicznie uruchomić syreny alarmowe w danej jednostce oraz zawiadomić wybrane osoby funkcyjne o zaczynającej się akcji, skracając czas reakcji na zaistniałą sytuację. To dwa pierwsze takie systemy przekazane w tym roku – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz podczas spotkania przed gmachem urzędu wojewódzkiego.

Jednostki, które otrzymują urządzenia DSP, aktywnie uczestniczą zarówno w akcjach ratowniczo-gaśniczych, jak i w działaniach związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych oraz innych sytuacjach kryzysowych.

W ubiegłym roku z funduszy urzędu zakupiono pięć systemów alarmowych o wartości około 6 tys. zł każdy. Dodatkowo na potrzeby świętokrzyskich jednostek OSP kupiono syreny elektroniczne o wartości 20 tys. zł.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.