Jest akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K.

1

W poniedziałek, 9 lipca, Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., prezydentowi Tarnobrzega.

– Mogę tylko powiedzieć, że w dziś wysłaliśmy do tarnobrzeskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K. Zarzuca się mu w nim przyjęcie korzyści majątkowych – powiedział „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” prokurator Damian Żądło, naczelnik mazowieckiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

Skierowanie aktu oskarżenia jest związane z dobiegającym końca okresem tymczasowego aresztowania Grzegorza K. Wyznaczony przez sąd termin mija 21 lipca br. Do tego dnia prokuratura miała zakończyć postępowanie. Tak też się stało.

Z informacji uzyskanych przez „TN” wynika, że prokuratura krajowa prowadzi jeszcze jedno, odrębne postępowanie w związku z Grzegorzem K. Na tym etapie śledztwa prowadzone jest ono „w sprawie” i prezydentowi miasta nie postawiono na razie w związku z nim żadnych zarzutów.

Więcej o sprawie w papierowym wydaniu „TN”.

(wel)

Share.

1 komentarz

  1. Jestem za prezydentem wybranym w wolnych niepodległych wyborach reszta mnie nie obchodzi i nie wierzę w tą łapówke to na zyczenie osób trzecich chcących dosiąść fotel prezydenta albo po prostu go zniszczyć!