Jest decyzja w sprawie niższych lig!

0

W czwartek w Warszawie doszło do spotkania władz szesnastu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podczas niego zapadła decyzja o zakończeniu wszystkich rozgrywek niższych lig, od IV w dół, zgodnie z dotychczasowymi tabelami. Będą awanse, nie będzie natomiast spadków. Kluby III lig muszą jeszcze poczekać na decyzję działaczy.

Od dłuższego czasu trwała dyskusja na temat tego, czy niższe ligi będą jeszcze grać w tym sezonie. Przypomnijmy, że Ekstraklasa, I i II liga mają ruszyć po 29 maja.

Choć wielu prezesów, trenerów i zawodników miało nadzieję, że ligi zostaną wznowione, dziś resztki złudzeń prysły. Władze piłkarskie podjęły ostateczną decyzję, że wszystkie klasy rozgrywkowe od IV ligi w dół (czyli ligi okręgowe, A, B i C klasy) zostają zakończone, a ostateczny układ tabel ustalony zostaje po rozegranej ostatniej kolejce. Kluby znajdujące się na promowanych miejscach awansują, nie będzie natomiast spadków do niższych lig. Oznacza to, że w przyszłym sezonie ligi (oprócz najniższych w danym okręgu) będą tymczasowo powiększone. W przypadku, gdzie lider i wicelider danej ligi mieli tyle samo punktów (a więc zagrali ze sobą tylko raz), będą rozgrywać między sobą dodatkowy baraż o awans. Tam, gdzie baraże były od początku zaplanowane, również się odbędą. Wojewódzkie ZPN mają też spróbować dokończyć okręgowy Puchar Polski.

Zobacz także:
– Andrzej Sarwa, pisarz z Sandomierza nominowany do rosyjskiej nagrody literackiej
– Czołowe zderzenie w Gorzycach. Cztery osoby ranne, w tym 3-letnie dziecko. Droga całkowicie zablokowana!
– Śmierć w bloku na ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu [zdjęcia] [wideo]

Sprawujący władzę nad polską piłką nie podjęli jeszcze decyzji co do III lig. Wojewódzkie związki uznały, że są to zbyt wysokie klasy rozgrywkowe i nie podejmą wiążącej decyzji bez zarządu PZPN. Ten ma się na spotkaniu 12 maja i właśnie wtedy dowiemy się o losie III ligi.

Share.

Leave A Reply