Jest wyrok w sprawie tragicznego wypadku w Zawichoście - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Jest wyrok w sprawie tragicznego wypadku w Zawichoście

0

Nadzwyczajne złagodzenie kary zastosował sąd wobec 20-latka, który był oskarżony o śmiertelne potrącenie pieszego i nieudzielenie mu pomocy.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy 1 stycznia 2019 roku w Zawichoście, przy ulicy Plażowej. Śmiertelnie potrącony został 33-letni mieszkaniec tego miasta. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany tego samego dnia po południu.

Proces w tej sprawie toczył się w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu. W środę, 3 lutego zapadł wyrok.

Kacper C. odpowiadał za dwa przestępstwa – spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz odjechanie z miejsca zdarzenia. –  Sąd wymierzył mu łączną karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Dodatkowo Kacper C. otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ma również zostać objęty nadzorem kuratorskim – informuje sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

W uzasadnieniu wyroku sędzia wyjaśniała, że oskarżony przeprosił rodzinę ofiary, wyraził skruchę za popełniony czyn oraz cieszy się dobrą opinią.

Michał S., drugi mężczyzna, który zasiadał na ławie oskarżonych i odpowiadał za nieudzielenie pomocy rannemu, usłyszał wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Obaj skazani mają zapłacić po ponad 2 tysiące złotych zadośćuczynienie dla rodziny pokrzywdzonego oraz pokryć koszty sądowe w wysokości ponad 4,5 tysiąca.

Prokurator wnosił o trzy i pół roku więzienia oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami dla Kacpra C., natomiast dla Michała S. – o karę roku więzienia z czasowym zawieszeniem na okres próby trzech lat.

Wyrok jest nieprawomocny.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.