reklama
"Jeszcze w zielone gramy" z Magdą Umer. Bicie muzycznego rekordu w Sandomierzu [zdjęcia][wideo] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

„Jeszcze w zielone gramy” z Magdą Umer. Bicie muzycznego rekordu w Sandomierzu [zdjęcia][wideo]

0
1 z 18

Prawie 200 osób wspólnie z Magdą Umer zaśpiewało dzisiaj na sandomierskim Rynku utwór „Jeszcze w zielone gramy”. Była to próba bicia rekordu Polski w śpiewaniu piosenki literackiej. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych.

Na Rynku zgromadziły się osoby w różnym wieku, młodsi i starsi, sandomierzanie i turyści. Po próbie wszyscy, pod kierunkiem pierwszej damy polskiej piosenki literackiej, odśpiewali głośno słynny utwór  Wojciecha Młynarskiego.

Magda Umer powiedziała, że piosenka literacka, mimo zmieniających się mód, ma się dobrze.

Jestem tego najlepszym dowodem. Śpiewam już od 52 lat. Moje piosenki są cały czas potrzebne, i starym, i młodym, i osobom w średnim wieku. Kryterium jest tylko rodzaj wrażliwości i gustu. To nigdy nie była masowa piosenka, zawsze była niszowa, ale ja się tym nie martwię. Na pewno nie da się nikogo do niej przekonać, nie ma takiej możliwości. Każdy ma prawo lubić coś innego – podkreśliła artystka.

Bibie rekordu w śpiewaniu piosenki literackiej towarzyszy sandomierskiemu festiwalowi filmowemu od ubiegłego roku. Wówczas wykonywany był utwór „Lubmy się”.   – Wspólne śpiewanie to element integrujący. Chcemy również wysłać w świat nasze pozytywne przesłanie. Cały czas jesteśmy sercem z piosenkami Wojciecha Młynarskiego,  bo bardzo je szanujemy i lubimy – zaznaczyła Katarzyna Kubacka-Seweryn, dyrektor Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych.

1 z 18

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.