Jubileusz druhów z Romanówki w gminie Dwikozy. Gratulacje i odznaczenia [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Jubileusz druhów z Romanówki w gminie Dwikozy. Gratulacje i odznaczenia [zdjęcia]

0
1 z 22

70-lecie istnienia obchodzi jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Romanówce w gminie Dwikozy. W niedzielę, 1 maja odbyły się jubileuszowe obchody połączone z Gminnym Świętem Strażaka. Poświęcony został nowy garaż należący do druhów.

Obchody rozpoczęła msza św. polowa, której przewodniczył ksiądz Sławomir Świstak, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich. Później poświęcony został nowy garaż jednostki OSP. Inwestycję wycenioną na 230 tysięcy złotych w połowie sfinansował Urząd Gminy w Dwikozach, drugą część stanowił wkład samych strażaków.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia wyróżniającym się druhom z całej gminy. Ci z Romanówki otrzymali również gratulacje i podziękowania między innymi od Bolesława Gradzińskiego, członka Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz władz powiatu i gminy.

Jednostka w Romanówce skupia 12 przeszkolonych druhów. Dysponują oni lekkim samochodem ratowniczo-gaśniczym i ciężkim wozem bojowym.

Najczęściej wyjeżdżamy do akcji związanych z powodziami i podtopieniami. Nie dysponujemy sprzętem do ratownictwa drogowego. Na razie nie stać nas na taki zakup – powiedział Zbigniew Przyłucki, prezes OSP Romanówka, jednocześnie wiceprezes zarządu gminnego OSP w Dwikozach.

Starszy kapitan Andrzej Włodarczyk, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu zaznaczył, że chociaż jednostka w Romanówce nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, aktywnie uczestniczy w tego typu działaniach na terenie gminy. – Jest również aktywna społecznie. Bierze udział w wydarzeniach wiejskich i uroczystościach patriotycznych. Pomaga mieszkańcom w myśl strażackiej dewizy ”Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – dodał zastępca komendanta.

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w „Tygodniku Nadwiślańskim”.

1 z 22

Zostaw odpowiedź