Jubileusz ZS w Jeżowem [zdjęcia]

1

Zespół Szkół w Jeżowem obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystości stały się okazją do pokazania, jak wiele w ćwierćwieczu ta szkoła osiągnęła.

W uroczystej mszy św., którę w kościele parafialnym w Jeżowem odprawił ks. dziekan Krzysztof Pałac, wzięli udział uczniowie i nauczyciele, przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, dyrektorzy szkół, absolwenci i rodzice. W pięknym kazaniu ks. Pałac nawiązał do historii szkoły i pokazał rolę edukacji w społeczeństwie.

Zasadnicza część uroczystości odbyła się w auli szkolnej, a cały program poprowadzili uczniowie Gabriela Kozdroń i Kacper Szewczyk. Starosta niżański Robert Bednarz wskazał na atuty szkoły, mówił o sukcesach uczniów i dokonaniach nauczycieli w pracy dydaktycznej i wychowawczej na różnych polach. Starosta wręczył dyrektorowi ZS Stanisławowi Haduchowi grawerton z okolicznościowym tekstem. Kilka ciepłych słów o szkole wypowiedzieli wójt gminy Marek Stępak, Wiesława Warpechowska z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Teresy Sitarz, była dyrektorka SP w Jeżowem-Podgórzu i pierwszy dyrektor szkoły Tadeusz Błażejczak.

W benefisie ZS w Jeżowem wzięli udział znani absolwenci szkoły m.in.: czołowa biegaczka na 800 metrów, dwukrotna mistrzyni Polski i półfinalistka niedawnych Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Katarze Anna Sabat oraz utytułowany dziennikarz i twórca – Krzysztof Socha. Niestety nie mógł przybyć znakomity komentator piłkarski stacji Network Eleven – Mateusz Święcicki, którego reprezentowała mama.

(gil)

Share.

1 komentarz

 1. Dziękuję za piękny artykuł….Jubileusz Szkoły jest okazją do
  wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Trudno
  bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część
  życia. Jubileusz 25-lecia obchodzi się raz… Dumny jestem, że Dzieło,
  które stworzyłem pięknie się rozwija, może pochwalić się sukcesami i
  osiągnięciami. Jestem przekonany , że to co najlepsze i najpiękniejsze
  jest jeszcze przed Szkołą.