reklama
reklama
Jubileuszowy turniej szachowy w Tarnobrzegu. Emocji nie brakowało [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Jubileuszowy turniej szachowy w Tarnobrzegu. Emocji nie brakowało [zdjęcia]

0
1 z 7

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbył się jubileuszowy, V Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Tarnobrzega. Jak mówią organizatorzy, impreza miała bardzo mocną obsadę.

 – Mamy dziś u nas jednego arcymistrza, mamy mistrza międzynarodowego z Ukrainy, wielu zawodników ma ranking międzynarodowy, jest mistrzyni Polski, nasza zawodniczka Lidia Krzyżanowska -Żądło. Mocno obsadzona są kategorie juniorskie, łącznie z tą najmłodszą, obejmującą dzieci urodzone w 2015 roku i młodsze – mówi Ryszard Czajkowski, prezes Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego, organizatora imprezy.

W sumie w turnieju rywalizowało 141 osób, w tym 50 w najstarszej, „dorosłej” kategorii A. Tu zwyciężył, zdobywając puchar Prezydenta Tarnobrzega, szachista z Ukrainy Egor Bogdanow.

Wśród najmłodszych graczy najlepszy okazał się 7-letni Artur Wojtania z Jaworzna. W drugiej grupie młodszych juniorów zwyciężył Dawid Futyma z Leska.

Swoje 5 minut miały na turnieju również tarnobrzeskie szachy. Kategorię najstarszych juniorów wygrał bezapelacyjnie Adam Biesiadecki z Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”

1 z 7

Zostaw odpowiedź