reklama
Już jutro będzie można wejść nad ranem do Jeziora Tarnobrzeskiego w szczytnym celu - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Już jutro będzie można wejść nad ranem do Jeziora Tarnobrzeskiego w szczytnym celu

2

Grupa entuzjastów morsowania organizuje akcję kąpieli o wschodzie słońca każdego pierwszego dnia miesiąca w Jeziorze Tarnobrzeskim. Wejścia do wody połączone są ze zbiórką funduszy na budowę hospicjum dla dzieci chorych na nowotwory. Dom Aniołków wziął się z potrzeby społecznej, by w miejscu, gdzie mieści się pustka na mapie hospicjów dla dzieci, wybudować wyjątkowe miejsce, gdzie niebo łączy się z ziemią.

Hospicjum powstaje na styku 3 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Koszt budowy hospicjum dziecięcego w Zaleszanach to przeszło 6.500.000 złotych. https://domaniolkow.pl/

Wszystko rozpoczęło się w tym miesiącu. „1 czerwca wzięliśmy udział w kąpieli o wschodzie słońca w ramach charytatywnej akcji Morze Aniołów. Wraz ze wschodem słońca, o godz. 4.17, weszliśmy do wody Jeziora Tarnobrzeskiego. Zachwyciliśmy się tą ideą, warunkami jakie „przygotowała” pogoda, wyzwaniem, jakim była wczesna pobudka i wspólnie stwierdziliśmy, że chcemy w Tarnobrzegu zrobić podobną inicjatywę” – informują organizatorzy.

Akcja Jezioro Aniołów polega na kąpieli/morsowaniu każdego pierwszego dnia miesiąca o wschodzie słońca. Kąpiele będą odbywać się w Jeziorze Tarnobrzeskim lub w każdym innym miejscu, gdzie znajduje się anioł. Wejście do wody będzie poprzedzone wykupieniem pakietu/cegiełki, która będzie wspierać budowę hospicjum Dom Aniołków.

Pierwsze wejście do wody już 1 lipca  wraz ze wschodem słońca, o godz. 4.25. Profesjonalne zdjęcia z każdego wschodu słońca będzie cyklicznie wykonywał. Wiesław Dobrowolski Kontakt z organizatorami: https://www.facebook.com/jezioroaniolow.

2 komentarze