Już nie wydział, a filia! Zmiany w zamiejscowym ośrodku KUL w Stalowej Woli - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Już nie wydział, a filia! Zmiany w zamiejscowym ośrodku KUL w Stalowej Woli

0

Stalowowolski wydział Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z dniem 15 lutego br. przekształcony został oficjalnie w filię. Głównym założeniem tej zmiany jest dostosowanie oferty dydaktycznej do lokalnych potrzeb, co zwiastuje także otwarciu dwóch nowych kierunków nauczania.

Jak poinformowała rzecznik prasowa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Monika Stojowska, zgodnie z zarządzeniem z dnia 15 lutego br. Wydział Nauk Inżynieryjno – Technicznych mieszczący się w Stalowej Woli, przekształcony zostanie w filię Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Funkcje kierownicze nad filią otrzymał pełnomocnik Rektora KUL dr hab. Michał Wyrostkiewicz.

Zobacz także: 
– To już 40 lat! Okolicznościowy dodatek z okazji jubileuszu “Tygodnika Nadwiślańskiego” [W najnowszym numerze]

Status filii porządkuje i ujednolica działania uczelni, jest analogicznym odbiciem funkcjonowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Powołane zostaną kolegia, których zadaniem będzie podporządkowanie kierunków do danych dyscyplin i obsługa kształcenia studentów – informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – Głównym założeniem tej zmiany jest poszerzenie oferty dydaktycznej i dostosowanie jej do lokalnych potrzeb edukacyjnych. Jest to szansa na rozwój, w planach jest otworzenie nowych kierunków, pod warunkiem zgody na ich wdrożenie. – dodaje rzecznik KUL.

Na chwilę obecną trwają prace nad powołaniem nowych kierunków w filii stalowowolskiej, co, jak wskazuje rzecznik KUL, jest długotrwałym procesem. Stalowowolska filia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego obecnie stara się o wdrożenie do oferty dydaktycznej dwóch nowych kierunków: dietetyki i pielęgniarstwa.

 

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.