Już w ten weekend otwarcie parku linowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim! - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Już w ten weekend otwarcie parku linowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim!

0

Urlopowicze dzielą się na tych, którzy uwielbiają wylegiwać się z książką i zimnym napojem, rozkoszując się błogimi urokami natury, oraz tych, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu i wolą aktywnie spędzać czas. Jezioro Tarnobrzeskie jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć idealna dla siebie formę odpoczynku. Dla tych drugich powstała nad jego brzegiem specjalna atrakcja – park linowy. Lada moment nastąpi jego otwarcie.

Jedną z zupełnych nowości nad Jeziorem Tarnobrzeskim jest możliwość „przechadzki” pomiędzy koronami  drzew, rosnącymi tuż obok tego akwenu. Już sama okazja zobaczenia jeziora z tej perspektywy jest bardzo kusząca. W parku linowym trzeba jednak przede wszystkim skupić się na pokonaniu trasy. Osoby chcące podjąć się trudnej i ciekawej próby z pewnością nie będą zawiedzione.

W parku znajduje się 17 przeszkód linowych na drzewach i wspornikach palowych. Nie brakuje kładek, mostków czy też siatek w kształcie pajęczyn. Udostępnione będą dwie trasy, w zależności od poziomu trudności. Średnio zaawansowana (czerwona) obejmuje 13 zróżnicowanych przeszkód linowych zainstalowanych na wysokości od 3 do 4 m nad ziemią. Z kolei w skład trasy szkoleniowo/początkującej (zielona) wchodzą 4 stacje do nauki systemu asekuracji zainstalowane tuż nad ziemią (wysokość średnia 1 metr). Korzystający z tego wyzwania muszą być wyposażeni w kaski ochronne, uprzęże i karabinki. Nad ich bezpieczeństwem czuwa wyszkolona obsługa.

Park stworzony został z myślą o klientach indywidualnych, jak również grupowych, w tym o grupach szkolnych. Z atrakcji będą mogły korzystać osoby dorosłe i dzieci.

Otwarcie parku linowego nastąpi już w najbliższą sobotę, 7 sierpnia (przez pogodę musiało zostać przeniesione z czwartku). Na przybyłych czeka wiele atrakcji!

https://www.facebook.com/events/811031826264995/?ref=newsfeed

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.