reklama
reklama
Już w ten weekend Święto Śliwki w Szydłowie! - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Już w ten weekend Święto Śliwki w Szydłowie!

0

 W weekend 13-14 sierpnia odbędzie się największa impreza plenerowa w Szydłowie i jedno z największych tego typu wydarzeń w województwie świętokrzyskim – Święto Śliwki.

Na wystawach prezentowanych będzie kilkanaście odmian śliwek, odbędzie się pokaz suszenia śliwek starodawnym sposobem „na laskach”, koła gospodyń wiejskich przygotowują pyszności, a całości dopełni lunapark w rynku oraz atrakcyjny program artystyczny.

W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 14.30 występem lokalnego zespołu ludowego Ziemia Szydłowska. Później będzie muzyka biesiadna, a o 18.15 wystąpi kapela Jędrusie. Na 20 zaplanowano koncert zespołu Golec uOrkiestra, a po nim dyskotekę z dzidżejem MaxKolankov.

Niedziela tradycyjnie rozpocznie się od mszy świętej w kościele pw. św. Władysława. Imprezy na placu zamkowym rozpoczną się o godz. 13. Od 13.30 znów będzie biesiadnie. O 16.30 zabrzmią covery Abby, a o 18.15 wystąpi zespół Baby Rock z koncertem zatytułowanym „Rok Wolności”. Gwiazda niedzieli, zespół Piersi, pojawi się na scenie o godz. 20. Po koncercie organizatorzy zapra-
szają na pokaz światła Lightshow Glamour i dyskotekę z didżejem MaxKolankov.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.