Kamil Zieliński z Tarnobrzega wystartuje w mistrzostwach świata w USA - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Kamil Zieliński z Tarnobrzega wystartuje w mistrzostwach świata w USA

0

Kamil Zieliński z Tarnobrzega w ubiegłym miesiącu wywalczył prawo startu w mistrzostwach Świata Iron Man w triathlonie. Najbliższy rok będzie dla niego czasem przygotowań do najważniejszych zawodów w tej dyscyplinie sportu. By tarnobrzeżanin mógł wziąć udział w czempionacie, potrzeba sporych funduszy.

32-letni tarnobrzeżanin jest wychowankiem klubu Delfin Tarnobrzeg, gdzie pod okiem trenerki Angeliki Michalik szlifował swoje umiejętności w pływaniu, specjalizując się w stylu klasycznym. To właśnie w tej dyscyplinie Kamil odniósł wiele sukcesów.

Swoje umiejętności pływackie i aktywność sportową Kamil skierował kilka lat temu ku innemu, morderczemu wyzwaniu, jakim jest triathlon. Ta dyscyplina to połączenie pływania z jazdą na rowerze i bieganiem. Nie ma tu miejsca na przelewki, a nasz sportowiec z roku na rok się rozwija.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. 40-latka jechała ponad 80 km/h. Straciła prawo jazdy

We wrześniu Kamil Zieliński wziął udział zawodach z cyklu City Handlowy IRON MAN 70,3, które miały miejsce w Warszawie. Wywalczył w nich prawo udziału w mistrzostwach świata, które odbędą się w październiku przyszłego roku w St. George w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Najbliższe miesiące będą dla niego czasem przygotowań.

Udział w takich zawodach jest dość kosztowny, dlatego tarnobrzeżanin ma nadzieję na wsparcie lokalnych sponsorów, by móc reprezentować region w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź