Karaiby w Stalowej Woli?

Karaiby w Stalowej Woli?

0

Nic tak dobrze nie robi w środku zimy, jak gorące taneczne rytmy. Można się będzie o tym przekonać już w sobotę 30 stycznia podczas organizowanego po raz pierwszy w Stalowej Woli Pucharu Polski w Tańcach Par, którego podstawą są tańce karaibskie: salsa, merengue i bachata.

W oparciu o nie tworzone są choreografie w parach, duetach, solowe czy też grupowe, a także układy z dodaną historią, zwane caribbean show. Tańce karaibskie charakteryzują się dużą swobodą ruchu. Mniejszy nacisk kładziony jest na technikę taneczną, większy na rytm i interpretację muzyki. Bardzo często podczas występów tancerze wprowadzają własne improwizacje, a nie tylko odtwarzają wyuczone choreografie.

Polska Federacja Tańca nie bez powodów przyznała Miejskiemu Domowi Kultury oraz Klubowi Tańca Towarzyskiego „Mała Volta” organizację Pucharu Polski w Tańcach Par, dającego możliwość propagowania tej nowej dyscypliny tanecznej. Działający w MDK KTT „Mała Volta” sześć lat temu poszerzył swój repertuar taneczny właśnie o tańce karaibskie. Przynależność do PFT dała tancerzom z „Małej Volty” możliwość startów w MP w Tańcach Par, wielokrotnie z dużymi sukcesami. Reprezentowali oni także nasz kraj podczas Mistrzostw Świata. – W poprzednich latach MDK był organizatorem wielu turniejów tańca towarzyskiego. Podczas nich można było podziwiać tancerzy w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Tym razem inna formuła turniejowa, z tańcami bardzo, bardzo karnawałowymi, powinna być dla miłośników tańca jeszcze ciekawszym, atrakcyjnym widowiskiem, a dla tancerzy znakomitą okazją do weryfikacji swoich umiejętności” – mówi Beata Główka, trener KTT „Mała Volta”.

Eliminacje do turnieju rozpoczynają się w sali widowiskowej MDK o godz. 11, Gala Taneczna – o godz. 17. Bilety: 20 zł – normalny, 10 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby bezrobotne, Karta Dużej Rodziny, Karta „Aktywni 60+”). (r)

SALSA plakat _DRUK.indd

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.