Karate w Rudniku [zdjęcia]

0

W sobotę odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny Rudnik nad Sanem.

W turnieju wystąpili zawodnicy z 16 drużyn z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego oraz Łotwy.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Leżajski KKK (161 pkt.), przed UKSKK Brzostek (54 pkt.) i BKKK Bielsko Biała (44 pkt.). Karatecy TKOK Oyama Tarnobrzeg (24 pkt.) zajęli 9 miejsce, TKKK Tarnobrzeg (12 pkt.) – 12 miejsce, GKKK Gorzyce (6 pkt.) – 13 miejsce, SAIHA Mielec (1 pkt.) – 16 miejsce w turnieju.

Indywidualnie karatecy z naszego regionu wygrali w następujących kategoriach: Kumite – dziewczęta 16-17 lat pow. 60 kg – Roksana Lechoszest z GKKK; dziewczęta 16-17 lat 57 kg – Martyna Rejczyk z TKOK; dziewczęta 14-15 lat 50 kg – Natalia Paczyńska z TKOK; chłopcy 14 – 15 lat 50 kg – Patryk Sempruch z TKKK.

Klasyfikacja końcowa turnieju: Young Lion – Kevin Maczuga LKKK, Young Lioness – Natalia Dudek KK Randori, Best Fighter – Błażej Polak KSW Bushi, Best Spirit – Chmura Patryk LKKK.

W TPP Turnieju Pomarańczowych Pasów kategorię chłopcy 8-9 lat 25 kg wygrał Igor Słodownik z TKOK.

Turniej karate odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Starosty Powiatu Niżańskiego oraz Burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem Waldemara Grochowskiego. (gil)