Karate w Rudniku [zdjęcia]

15:15, 28.01.2019 TN Aktualizacja: 23:05, 28.01.2019

W sobotę odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny Rudnik nad Sanem.

W turnieju wystąpili zawodnicy z 16 drużyn z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego oraz Łotwy.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Leżajski KKK (161 pkt.), przed UKSKK Brzostek (54 pkt.) i BKKK Bielsko Biała (44 pkt.). Karatecy TKOK Oyama Tarnobrzeg (24 pkt.) zajęli 9 miejsce, TKKK Tarnobrzeg (12 pkt.) - 12 miejsce, GKKK Gorzyce (6 pkt.) - 13 miejsce, SAIHA Mielec (1 pkt.) - 16 miejsce w turnieju.

Indywidualnie karatecy z naszego regionu wygrali w następujących kategoriach: Kumite - dziewczęta 16-17 lat pow. 60 kg - Roksana Lechoszest z GKKK; dziewczęta 16-17 lat 57 kg - Martyna Rejczyk z TKOK; dziewczęta 14-15 lat 50 kg - Natalia Paczyńska z TKOK; chłopcy 14 - 15 lat 50 kg - Patryk Sempruch z TKKK.

Klasyfikacja końcowa turnieju: Young Lion - Kevin Maczuga LKKK, Young Lioness - Natalia Dudek KK Randori, Best Fighter - Błażej Polak KSW Bushi, Best Spirit - Chmura Patryk LKKK.

W TPP Turnieju Pomarańczowych Pasów kategorię chłopcy 8-9 lat 25 kg wygrał Igor Słodownik z TKOK.

Turniej karate odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Starosty Powiatu Niżańskiego oraz Burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem Waldemara Grochowskiego. (gil)