Katarzyna Dudek mistrzynią świata

0

Pochodząca z Żurawicy pod Sandomierzem Katarzyna Dudek zwyciężyła w dwóch kategoriach, w Mistrzostwach Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.

Zawody rozgrywano w rumuńskim mieście Bistritia. Nasza reprezentantka, która na co dzień trenuje w Sandomierzu, zwyciężyła w dwóch kategoriach – weteranów i open. – Mimo, że termin zawodów został zmieniony, co zakłóciło trochę przygotowania do startu, bo musiałam wystartować dzień wcześniej, udało mi się odnieść sukces – mówi zawodniczka. Katarzyna Dudek rywalizowała w fitness sylwetkowym. Konkurencja ta polega na prezentacji pięknie wyrzeźbionego i wytrenowanego ciała, jednak przy zachowaniu wszelkich proporcji. Chodzi o to, aby nie zatracić naturalnego piękna kobiecej sylwetki. Dlatego w tej kategorii zawodniczki występują w butach na obcasie, w pięknie zdobionych strojach i pełnym makijażu.

Przed dwoma tygodniami pani Katarzyna, niejako na przetarcie, wygrała słynne zawody w czeskiej Opawie – Grant Prix Pepa. Jest to najstarszy turniej kulturystyczny w Europie.

Zawodniczka rozważa również start na początku grudnia w Mistrzostwach Świata Seniorów we Francji. (jż)

Fot. Sylwester Szymczuk

Share.

Comments are closed.