reklama
Kierowca miał prawie 3 promile. Jechał po... alkohol - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Kierowca miał prawie 3 promile. Jechał po… alkohol

0

W niedzielę w Tarłowie policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Ożarowa będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Wszystko wydarzyło się  w niedzielę wieczorem. Policjant będący po służbie tuż po godzinie 19 dojeżdżając do drogi krajowej K- 77 zauważył Opla Astrę, który poruszał się całą szerokością drogi. Funkcjonariusz wykorzystując boczne drogi w Tarłowie dojechał do sklepu, pod którym zatrzymał się nietrzeźwy kierowca i poczekał aż ten z niego wyjdzie. Jak się okazało 55- latek podjechał, aby zakupić następną partię alkoholu lecz w tym czasie został ujęty przez policjanta, a następnie przekazany patrolowi, który dotarł na miejsce. Po przebadaniu okazało się, że  kierowca był pod wpływem alkoholu. Miał go ponad 2,9 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak pokazuje powyższy przykład, pomimo apeli i prowadzonych działań, niektórzy nadal nie stosują się do przepisów i nakładanych na nich kar. Lecz jak widać, może się to skończyć jeszcze dotkliwszymi konsekwencjami dla kierowcy.

Źródło KPP Opatów

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.