Klub Senior+ powstanie w Nowej Dębie

0

Do końca roku powstanie w Nowej Dębie klub “Senior+” w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Złożony przez Gminę wniosek o utworzenie Klubu Seniora w Nowej Dębie uzyskał akceptację najpierw Wojewody Podkarpackiego, a później ministra. Dzięki temu w centrum miasta powstanie miejsce pobytu dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Celem działalności placówki będzie inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych, które pomogą aktywizować seniorów oraz włączać ich w życie lokalnej społeczności. Za funkcjonowanie klubu będzie odpowiedzialny Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Nie mniej bardzo mocno w funkcjonowanie klubu chce się włączyć Rada Seniorów miasta i gminy Nowa Dęba, która mobilizowała władze gminy do utworzenia tej placówki. – Cieszę się, że wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów, którzy będą mogli wykorzystać klub do rozwijania swoich zainteresowań – komentuje przyznanie
naszej gminie dotacji burmistrz Wiesław Ordon.

CZYTAJ TAKŻE:

Tarnobrzeg. Seniorzy w nowej siedzibie [zdjęcia]

Dla realizacji projektu zaadaptowany i wyposażony zostanie lokal w istniejącym budynku mieszkalno-usługowym przy ulicy 1 Maja (dawny sklep spożywczy). Położony na parterze budynku Klub Senior+ będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Adaptacja lokalu pozwoli na wyodrębnienie szatni, aneksu kuchennego oraz ogólnodostępnej sali o powierzchni blisko 39 m2. Do dyspozycji seniorów będzie także WC męski i damski z ułatwieniami dla niepełnosprawnych.

W ramach prac adaptacyjnych obiektu o powierzchni użytkowej 67,39 m2 zmodernizowane zostaną instalacje wodno-kanalizacyjna, c.o. i elektryczna oraz wymieniona stolarka drzwiowa. Prace powinny zakończyć się w grudniu 2020 r. Łączny koszt zadania to blisko 120 tys. zł, zaś dotacja wyniesie 95 tys. zł.

Źródło: UMiG Nowa Dęba

Share.

Comments are closed.