Kolędowanie w Chobrzanach [ZDJĘCIA]

0

20 stycznia, bezpośrednio po wieczornej mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty w Chobrzanach odbył się trzeci Koncert Kolęd i Pastorałek “Hej kolęda, kolęda”.

Uczestnicy chcieli choć na chwilę jeszcze poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wykonawcy zaśpiewali zarówno znane wszystkim kolędy, jak i mniej słyszane pastorałki. Ten wyjątkowy koncert połączył artystycznie przedstawicieli różnych pokoleń.

Wśród wokalistów swoje umiejętności zaprezentowali: Maria Lasota, Milena Papka, Kamila Floras i Miłosz Gach. Najmłodszą solistką koncertu była 5-letnia Maja Adamczyk. Wystąpiły też zespoły ,,Nic na siłę’’ i ,,Do, Re, Mi, Fa ’’ z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborcu, a także zespół ,,Nasze Gorzyczany’’ działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Gorzyczanach.

Inicjatorką koncertu już po raz trzeci była radna Chobrzan Bożena Grzyb wraz z proboszczem parafii ks. Bogdanem Królem oraz Stowarzyszeniem Koła Gospodyń Wiejskich w Chobrzanach. Organizatorzy dla wszystkich uczestników koncertu przygotowali słodki poczęstunek.

Share.

Comments are closed.