Kolejna pracownica UM w Sandomierzu z koronawirusem –reorganizacja pracy urzędu

0

W związku z potwierdzonym dzisiaj rano przypadkiem zakażenia u drugiej pracownicy Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, podjęto decyzję o reorganizacji pracy.

Jak informowaliśmy w godzinach porannych, u drugiej osoby z UM w Sandomierzu zdiagnozowano zakażenie koronawirusem Sars-Cov-2. Kobieta również pracuje w wydziale finansowym. W związku z tym zwołano specjalną wideokonferencję prasową. – Wczoraj wieczorem zostałem poinformowany przez dyrektora sandomierskiego sanepidu o tym, że kolejny pracownik z urzędu miejskiego ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W związku z tym zostały podjęte “szczególne” decyzje zmierzające ku temu, by skutecznie przebadać wszystkich pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z tymi dwoma osobami w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Ponadto postanowiłem odizolować, jak na razie do końca tygodnia, wszystkich pracowników. Urząd pracuje cały czas, natomiast większość z pracowników udała się na pracę zdalną lub rotacyjną. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom wirus nie będzie się rozprzestrzeniał po urzędzie i niebawem wszystko wróci do normy – mówił burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

Zobacz także:
– Trwają prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Są postępy [zdjęcia]
– Święto Policji tarnobrzeskich funkcjonariuszy [zdjęcia]
– Zbigniew Ziobro odwiedził Nową Dębę

Do obsługi interesantów zostały wyznaczone dyżury w godzinach pracy urzędu.

Jak poinformował włodarz miasta, jedna z kobiet to babcia dziecka, uczęszczającego do sandomierskiego przedszkola. Dyrektor placówki podjęła działa dezynfekcyjne budynku oraz poinformowała rodziców innych dzieci o zaistniałej sytuacji.

Share.

Leave A Reply