Kolejne próby oszustw “metodą na wnuczka”

0

Opatowscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, którzy działają metodą na „wnuczka”, a także ,,policjanta”. We wtorek na terenie powiatu opatowskiego odnotowane zostały dwie próby oszustw. Na szczęście mieszkańcy zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać. 

We wtorek, 28 lipca, dwie mieszkanki powiatu opatowskiego odebrały telefony od oszustów. W pierwszym przypadku do 59-latki zadzwoniła „córka” twierdząc, że miała wypadek. Fakt ten potwierdziła kolejna rozmówczyni seniorki podająca się za policjantkę. Fałszywa funkcjonariuszka oznajmiła, że jeżeli kobieta przekaże pieniądze w kwocie 230 000 złotych córka nie zostanie zatrzymana.

Niespełna półgodziny później 73-latka otrzymała telefon od „córki”, która miała wypadek. W tym wypadku seniorka nie podjęła rozmowy z kobietą podająca się za jej córkę. Seniorka szybko się rozłączyła, dzwoniąc niezwłocznie do córki, która nie uczestniczyła w żadnym wypadku.

Na szczęście w obu przypadkach czujność mieszkańców powiatu opatowskiego nie zawiodła.

Zobacz także:
– W Koprzywnicy otwierają kąpielisko [zdjęcia]
– Policja poszukiwała starszego mężczyzny z gminy Łoniów
– Takie ceny to kpina! [W najnowszym numerze]

Policja apeluje, by rozmawiać z seniorami i osobami samotnymi, aby wiedziały jak postępować w razie czyhającego zagrożenia.

Źródło: KPP Opatów

Share.

Leave A Reply