Kolejne zwycięstwo KTS Enea Siarka Tarnobrzeg [zdjęcia]

0

Tenisistki KTS-u Enei Siarki Tarnobrzeg wygrały 3:1 w meczu Ekstraklasy Kobiet z GLKS Scania Nadarzyn. Chociaż całe spotkanie było pod kontrolą Mistrzyń Polski, to jednak zawodniczki z Nadarzyna pokazały się z dobrej strony.

Podopieczne Zbigniewa Nęcka od początku meczu panowały nad sytuacją. Swoje pojedynki wygrały pewnie Viktoria Pavlovich oraz Li Qian. Choć przegrane, to jednak zacięte starcie Kinga Stefańska stoczyła z Pauliną Krzysiek (2:3). Zwycięstwo tarnobrzeżanek w całym meczu przypieczętowała Pavlovich wygrywając w setach 3:1 z Julią Ślązak.

Wynik zgodny z oczekiwaniami.  Chcieliśmy wygrać, takie było założenie, i ten mecz wygraliśmy – mówił po spotkaniu trener KTS-u Enei Siarka Tarnobrzeg. Zbigniew Nęcek podkreślił dobrą grę reprezentantek klubu z Nadarzyna – Od roku widzę duże postępu u Pauliny Krzysiek. To jest jedna z nielicznych zawodniczek, która przez ostatni okres podniosła swój poziom sportowy. Dobra gra też Juli Ślązak. Ma swój dobry system gry przeciwko stylowi defensywnemu i jeśli będzie go dalej rozwijać, to może być w układzie reprezentacyjnym taką zawodniczką, która będzie w stanie konkurować z dobrymi defensorkami

Co teraz czeka tenisistki z Tarnobrzega? – W tej chwili już myślimy o przyszłości. Za chwilę wyjeżdżamy do Niemiec na World Tour Platinium do Bremy – mówił Nęcek.

Kolejną ligową potyczkę KTS Enea Siarka Tarnobrzeg stoczy 24 października, a ich przeciwnikiem będą zawodniczki BEBETTO AZS-u UJD Częstochowa.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – GLKS SCANIA Nadarzyn 3:1

Viktoria Pavlovich – Kinga Teodorczuk 3:0 (11:5, 11:2, 11:2)
Li Qian – Julia Ślązak 3:0 (11:7, 11:3, 11:7)
Kinga Stefańska – Krzysiek Paulina 2:3 (6:11, 11:7, 6:11, 16:14, 8:11)
Viktoria Pavlovich – Julia Ślązak 3:1 (9:11, 11:4, 11:8, 11:4)
 
 
Fot. Kamil Robuta
 
 
 
 

Share.

Comments are closed.