Kompromitacja Siarki Tarnobrzeg w derbach ze Stalą Stalowa Wola [zdjęcia]

20:22, 01.05.2021 KR Aktualizacja: 09:34, 04.05.2021

Wielkie Derby Podkarpacia zakończyły się druzgocącą porażką Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni Sławomira Majaka przegrali ze Stalą Stalowa Wola aż 0:4.

Wszyscy pamiętają jesienny mecz w Tarnobrzegu, w którym Siarka doznała blamażu, przegrywając z sąsiadką zza miedzy 1:4. Wiosną w obu klubach doszło do sporych zmian, na ławkach są inni trenerzy. Poziom jednak pozostał ten sam.

Pierwsza połowa nie zwiastowała aż tak wysokiego wyniku. Co prawda Stal przeważała i co jakiś czas stwarzała groźne sytuacje, to jednak Siarkowcy byli w stanie nawiązać rywalizację.

Przy ul. Hutniczej wszystko zmieniło się wraz z rozpoczęciem drugiej połowy. Zaraz po wznowieniu Piotr Mroziński skierował piłkę do bramki Siarki. W 64. minucie było już 2:0, a gola z rzutu karnego strzelił Michał Mistrzyk. Goście nie ruszyli jednak szturmem na bramkę Stalówki, sporadycznie pojawiając się pod bramką gospodarzy. W 79. minucie na tablicy widniał już wynik 3:0, po raz drugi na listę strzelców tego dnia wpisał się Mroziński.

Ostatnie 10 minut było dla Siarkowców czasem, by uratować honor. Jednak nic z tych rzecz. Zamiast tego Stal wyprowadziła kontrę, dobijając gości. Gola na 4:0 strzelił Maciej Wojtak.

A już za 4 dni mecz finału Pucharu Polski Podokręgu Stalowa Wola, w którym ponownie zmierzą się obie ekipy. Czy Siarka choć trochę będzie potrafiła zmazać blamaż z dzisiejszego spotkania?