Komu parking, komu nie…

0

Tarnobrzeżanie chcą się grodzić. Przybywa tych, którzy na parkingu przed własnym blokiem chcieliby mieć szlaban, który nie wpuszczałby „obcych” samochodów.

Pod koniec styczniowej sesji Rady Miasta radny Sławomir  Partyka przedstawił wniosek  mieszkańców  bloków  przy  ulicy Kopernika 16A i 16B (należących do Tarnobrzeskiego  Towarzystwa  Budownictwa Społecznego)  o  postawienie  na  parkingu –  przed  tymi  budynkami  –  znaku  „zakaz parkowania”  obowiązującego  wszystkich, oprócz nich. Nie podoba im się bowiem, że swoje auta zostawiają tam kierowcy mieszkający w sąsiednich blokach.

Osobiście nie jestem przekonany, że parkingi na terenie miasta powinny służyć konkretnym  mieszkańcom.  Ci  jednak  się  tego domagają,  więc  proszę  o  przemyślenie  tego tematu – mówił.

Władze miasta wniosek odrzuciły, tłumacząc, że parking ten był budowany jako ogólnodostępny, a nie z myślą o konkretnych użytkownikach. Znaku zakazu więc nie będzie.

W  styczniu  szlabany  pojawiły  się  za  to przy blokach Piłsudskiego 1, 2, 3, 4 i 5. Piloty, którymi się je otwiera, posiadają jednak jedynie mieszkańcy budynków numer 2, 4 i  5,  które  należą  do  Tarnobrzeskiej  Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie mają ich natomiast osoby mieszkające w blokach numer 1 i 3 – budynkach komunalnych, zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe.

Tutaj przyczyną problemu nie jest jednak czyjeś widzimisię. Sprawa jest bardziej skomplikowana. TSM remontując parking chciała, aby dołożyły  się  do  tego  wspólnoty  lub  urząd miasta. Ani jedni, ani drudzy nie byli jednak zainteresowani. Spółdzielnia wydała 470 tysięcy złotych i samodzielnie zmodernizowała ten teren. Jej członkowie mieszkający w blokach numer 2, 4 i 5 nie byli jednak do końca zadowoleni. Narzekali, że często mają problemy ze znalezieniem miejsca, gdzie mogliby zostawić auto, bo zajmują je kierowcy z „jedynki” i „trójki”. Oczekiwali, że spółdzielnia zrobi z tym porządek i dopięli swego. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.