Koncert niepodległościowy pt. „Wspomnienia dawnych dni”

0

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert niepodległościowy pt. „Wspomnienia dawnych dni” w wykonaniu trio „Retro Orchestra”, który odbędzie się w ramach wydarzenia pt. „Trzy dni dla Niepodległej” w dniu 10 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w Sali Rycerskiej Zamku w Sandomierzu.

Wstęp wolny! Informacje o koncercie i artystach:

„Wspomnienia dawnych dni” – koncert w wykonaniu „Retro Orchestra” w składzie:

Joanna Hort – wokal; Jarema Jarosiński– instrumenty perkusyjne; Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon, kierownictwo artystyczne.

Artyści zespołu sięgając do historii polskiej piosenki, przypominają najpiękniejsze utwory z lat 20. i 30. XX wieku, czyli okresu eleganckich kawiarni, wytwornych teatrów, szalonych kabaretów oraz swingujących dancingów. Nowe, autorskie aranżacje popularnych piosenek z repertuaru M. Fogga, Z. Pogorzelskiej, E. Bodo, T. Faliszewskiego i L. Messal, a przy tym kameralny klimat koncertu, nadają dawnym przebojom świeżości i niepowtarzalnego uroku. Wspomnienia dawnych dni stają się na nowo wyraźne i mocne.

W programie koncertu m.in.:

„Ja się boję sama spać”, „To ostatnia niedziela”, „Już nigdy”,„Tango andrusowskie”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Ty, miłość i wiosna”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.