Koncerty, sympozja, biegi i mecze piłkarskie – co będzie się działo w weekend w naszym regione? - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Koncerty, sympozja, biegi i mecze piłkarskie – co będzie się działo w weekend w naszym regione?

0

Poniżej publikujemy listę wydarzeń, które będą miały miejsce w najbliższy weekend w naszym regionie.

Koncert w Wozowni

TARNOBRZEG. 23 września o godz. 20 w Wozowni w Parku Dzikowskim odbędzie się koncert „Dwie kobiety – dwa żywioły”. Wystąpią The Pau oraz Kathia. The Pau to solowy projekt Pauliny Dudek, którą zespół Dezerter wybrał, by otwierała koncerty podczas ich trasy z okazji swojego 40-lecia artystycznego. Kathia, czyli Katarzyna Półrolniczak z Poznania. Jej debiutancka EP-ka rozeszła się błyskawicznie,a Onet przyznał jej miano płyty tygodnia. Bilety na koncert w Wozowni w cenie 20 zł.

O tarnobrzeskich dominikanach

TARNOBRZEG. 27 września odbędzie się sympozjum naukowe „Tarnobrzescy dominikanie. W 100-lecia powstania parafii”. Sympozjum rozpocznie się o godz. 9 w Zamku Tarnowskich, a dalsza jego część zaplanowana jest o godz. 14.20 w kościele klasztornym ojców Dominikanów. Wstęp wolny.

Bieg Szklarski

SANDOMIERZ/CHMIELÓW. 25 września odbędzie się IV Bieg Szklarski. Bieg główny na odcinku 25 km wystartuje o godz. 11 sprzed siedziby NSG Group w Chmielowie. O godz. 12 ze stadionu Wisły w Sandomierzu wystartuje rajd nordic walking „Szklana 5-tka”. Meta obu dystansów wyznaczona została przy sandomierskiej siedzibie NSG Group.

Portrety i konterfekty

SANDOMIERZ. Galeria Sztuki Współczesnej BWA zaprasza 23 września o godz. 17 na wernisaż Michała Bacy „Portrety i konterfekty”. Michał Baca urodził się w Krakowie w 1958 r. Studiował na wydziale malarstwa w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Swoje prace prezentował na wielu wystawach; m.in. w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Tarnowie, Zielonej Górze, Zakopanem, Olsztynie, a także w Akwizgranie, Frankfurcie, Wiedniu, Thorn (Holandia) i Eferding (Austria). Wystawa w Sandomierzu będzie czynna do 16 października.

Dni Seniora (patronat TN)

STALOWA WOLA. 24 września rozpoczną się Stalowowolskie Dni Seniora pod hasłem „Do twarzy mi z uśmiechem”. Rozpocznie je Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów pod hasłem „Bo radość jest w nas”. W ramach Dni Seniora odbędą się konkursy na najsmaczniejszy dżem oraz najpiękniejszy jesienny bukiet. Będą również warsztaty kulinarne i teatralne. Wydarzenie potrwa do 28 września. Jego szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Koncert piosenki francuskiej

STASZÓW. 24 września o godzinie 18 w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert pt. „Piaf, Greco, Aznavour” w wykonaniu Yagi Kowalik. Na scenie towarzyszyć jej będzie znany krakowskiej publiczności znakomity akordeonista i pianista Walentyn Dubrowskij. Yaga Kowalik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90. wyjechała na stypendium piosenkarskie do Paryża, gdzie uczęszczała do prestiżowego Conserwatoire Mobel prowadzonego przez Alice Dona. Jest związana artystycznie z Francją, gdzie nagrała płytę i prezentowała swoje koncerty, m.in. w Teatr Essaion w Paryżu oraz w paryskich kabaretach. Wstęp na koncert wolny.

Czarniecki” dla Niepodległej

NISKO. Stowarzyszenie Niżańskie Centrum Rozwoju oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku zapraszają na koncert „Czarniecki” dla Niepodległej. Na scenie Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” wystąpią nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku pod dyr. Macieja Witka. Koncert odbędzie się 24 września o godz. 14 w sali widowiskowej NCK. Wstęp wolny.

Świętokrzyski Włóczykij

KOPRZYWNICA. Rajd Nordic Walking „I Świętokrzyski Włóczykij” odbędzie się 25 września nad zalewem w Koprzywnicy. Wśród uczestników rozlosowane zostaną dwa, wysokiej klasy rowery przekazane przez głównego sponsora firmę Procam. Organizatorzy zaplanowali dwie trasy marszu: 5- oraz 2- i pół kilometrową po zróżnicowanej nawierzchni. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 9. Start o godzinie 12. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy. Organizatorem wydarzenia jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy oraz UKS Zebra Team Siedleszczany.

Przegląd folklorystyczny

SZYDŁÓW. 25 września w Parku Miejskim odbędzie się 2. Świętokrzyski Przegląd Zespołów Folklorystycznych. Na scenie wystąpią zespoły ludowe z całego województwa, a panie z KGW rywalizować będą o najlepszą potrawę lokalną w konkursie „O złotą śliwkę”. Podczas imprezy oficjalnie otwarte zostaną obiekty powstałe w trakcie rewitalizacji: Park Miejski, Parking z Punktem IT oraz nowy budynek Biblioteki Publicznej. Początek imprezy o godz. 13.

Zagra Ray Wilson

PRZYBYSŁAWICE (gm. Klimontów). 2 października o godz. 18 w Dworze na Wichrowym Wzgórzu wystąpi Ray Wilson. Ten Szkocki wokalista, kompozytor i autor tekstów, szerokiej publiczności dał się poznać w 1996 r., kiedy to po odejściu Phila Collinsa, został członkiem i frontmenem legendarnej grupy Genesis. Z zespołem związany był do 1998 r., nagrywając i współtworząc ostatni studyjny album Genesis „Colling All Stations”. Na Wichrowym Wzgórzu, artysta z zespołem zagra największe przeboje Genesis, ale też swoje autorskie kompozycje. Bilety w przedsprzedaży 110 zł., w dniu koncertu 130 zł.
Sprzedaż biletów: 604 287 125 lub jaroslawpaczkowski@gmail.com (rs)

Sportowy weekend

W następnym meczu przed własną publicznością drugoligowa Siarka Tarnobrzeg będzie podejmować Górnika Polkowice. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godz. 16. Natomiast w ramach rozgrywek 3 ligi grupy IV Wisła Sandomierz uda się na mecz do Chełma (niedziela, godz. 16), a Czarni Połaniec zmierzą się u siebie ze Stalą Stalowa Wola (sobota, godz. 14).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.