Koniec udręki. Przełom w sprawie nowego bloku TTBS

0

– W dniu 25 lutego 2019 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego miasta Tarnobrzega wydał pozwolenie na użytkowanie bloku mieszkalnego przy ulicy Św. Barbary. Oznacza to, że w najbliższych dniach, myślę, że od środy 27 lutego, lokatorzy czekający od wielu miesięcy na swoje mieszkania będą mogli je oficjalnie zajmować – poinformował Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Decyzja nadzoru budowlanego kończy trwającą od sierpnia ub. roku gehennę 50 rodzin, które wpłaciły pokaźne kwoty w ramach partycypacji w kosztach wybudowania bloku Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, ale ze względu najpierw na opóźnienia w budowie, a potem spór wykonawcy z TTBS, nie mogły przejąć mieszkań.

– Od początku mówiłem, że dla mnie najważniejsze jest, by mieszkańcy bloku dłużej nie czekali. Dlatego TTBS dokonał odtworzenia dokumentacji technicznej budowy ukrytej przez wykonawcę. Jest to zgodne z prawem – mówi D. Bożek.

Niestety, aby lokatorzy mogli zajmować mieszkania, konieczne będzie jeszcze wymienienie zamków w drzwiach. Konsorcjum MarCom nie zwróciło bowiem kluczy do mieszkań. Koszt wymiany obciąży wykonawcę.

Koniec udręki lokatorów nie oznacza końca konfliktu wokół bloku i TTBS. Prezydent D. Bożek zapowiedział, że następnym krokiem ze strony miasta i TTBS będzie wypłacenie podwykonawcom należności za wykonane prace. Poinformował też o audycie, który zostanie przeprowadzony przez zewnętrzną firmę w TTBS.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu TN.

(wel)

Share.

Comments are closed.