Konkurs filmowy pn. „Opowiem ci, kim będę” dla uczniów z Tarnobrzega i powiatu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Konkurs filmowy pn. „Opowiem ci, kim będę” dla uczniów z Tarnobrzega i powiatu [zdjęcia]

0

Konkurs filmowy pn. „Opowiem ci, kim będę” dedykowany jest uczniom szkół branżowych z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. W miniony wtorek, 16 listopada, w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu z wicestarostą Jackiem Rożkiem spotkali się pomysłodawcy konkursu.

Celem konkursu jest popularyzacja zawodów, w których kształcą się uczniowie z regionu. I to właśnie oni, przy pomocy kamer, czy smartfonów mogą zrealizować kilkuminutowe filmiki głównie o tym, jak wyobrażają sobie swoją przyszłą pracę, jak zdobywają swoje kwalifikacje – a wszystko po to, zachęcić swoich młodszych kolegów i koleżanki do wybrania podobnej drogi życiowej.

Autorami pomysłu, który realizowany będzie w przyszłym roku są dwie poradnie psychologiczno-pedagogiczne z Nowej Dęby i z Tarnobrzega. Z wicestarostą Jackiem Rożkiem w tej sprawie spotkali się Jacek Kulasa, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu, Justyna Uchańska z tarnobrzeskiej poradni oraz Ewa Monika Szczepan, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie, a także goście reprezentujący największe firmy z regionu.

Zobacz także: 
– Wspomnienie wielkich poetów zamknięte w książce. Jerzy Illg był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu

Jak podkreślił wicestarosta Jacek Rożek, powstałe podczas konkursu filmiki mogą stać się nie tylko promocją szkół, także i tych powiatowych, ale także promocją zawodów potrzebnych na naszym rynku pracy.

Swoje zainteresowanie i pomoc w organizacji konkursu i nagradzaniu jego laureatów zadeklarowali  Ryszard Jania i Hubert Czub reprezentujący Stowarzyszenie „Wschodni Sojusz Motoryzacyjny” oraz Janusz Miś z tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. W spotkaniu wzięła udział także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Teresa Huńka, która wyraziła zainteresowanie filmami promującymi poszczególne zawody.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.