reklama
Kontrahenci Energopolu odzyskują pieniądze - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Kontrahenci Energopolu odzyskują pieniądze

0

Kontrahenci firmy Energopol z rejonu Sandomierza otrzymali już część należnych pieniędzy. – Najważniejsze, decydujące o bezpieczeństwie prace przy budowie wałów zostały wykonane – takie zapewnienia przedstawiciele inwestora, czyli Wód Polskich przekazali samorządowcom  i przedsiębiorcom na spotkaniu w sandomierskim starostwie powiatowym.       

Energopol Szczecin był głównym wykonawcą, wartych około 170 milionów złotych, inwestycji związanych z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym Sandomierza i okolic. Problemy ujawniły się, gdy przedsiębiorstwo pod koniec czerwca złożyło w sądzie wniosek o upadłość. Prace budowlane stanęły w miejscu. Okazało się również, że szczecińska firma od dłuższego czasu nie wypłaca należności swoim kontrahentom.

– Podjęliśmy wszelkie możliwe, dopuszczalne prawem działania, aby wymusić na firmie Energopol uregulowanie zaległości. Udało się zrealizować połowę zaległych płatności w stosunku do podwykonawców i dostawców, którzy bezpośrednio świadczyli usługi na rzez Energopolu. Teraz zaległości wynoszą półtora miliona złotych – poinformował Radosław Radoń, zastępca dyrektora w Państwowym  Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie.

Obecnie finalizowana jest sprawa podpisania aneksu do umowy, który pozwoli przejąć stery w konsorcjum realizującym sandomierskie inwestycje firmie Melbud z Grudziądza.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.