Konwencja PSL-KP w Sandomierzu

0

Z udziałem Władysława Kosiniaka- Kamysza i Pawła Kukiza oraz kandydatów do parlamentu odbyła się w sobotę w Sandomierzu konwencja programowa  Polskiego Stronnictwa Ludowego  – Koalicji Polskiej.

Władysław Kosiniak – Kamysz, lider PSL zapowiedział między innymi wprowadzenie programu “Własny kąt” dla młodych rodzin, dobrowolnych składek ZUS dla przedsiębiorców,  emerytur bez podatku oraz zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB. – Chcemy połączyć Polaków, odbudować wspólnotę, przywrócić braterstwo, budować silną, bezpieczną  i dostatnią Rzeczpospolitą  – powiedział szef ludowców.

Paweł Kukiz zaznaczył, że celem jego ugrupowania jest usprawnienie państwa  i zmiana państwa partyjnego w obywatelskie. Nie da się tego dokonać, jak stwierdził,  bez zmian ustrojowych. Wśród propozycji, jakie przedstawił, jest zmiana ordynacji wyborczej na model większościowy,  wprowadzenie możliwości odwołania posłów w czasie kadencji oraz obniżenie progu referendalnego do 30 procent.- Chcemy stworzyć alternatywę dla PO-PiS, zbudować  porozumienie obywatelskie, które zapobiegłoby eskalacji konfliktu, jaki teraz istnieje między PO i PiS i przenosi się na wszystkich obywateli – mówił Paweł Kukiz.

Więcej o konwencji w “Tygodniku Nadwiślańskim”.

Share.

Comments are closed.