Koprzywnica. Ogród na tarasie i inne nowości w domu kultury - Tygodnik Nadwiślański
środa, 1 grudnia
kondolencje
reklama

Koprzywnica. Ogród na tarasie i inne nowości w domu kultury

0

Trwa remont pomieszczeń Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Placówka przygotowuje kilka nowości. Jedną z nich jest ogród na tarasie.

Teraz prace remontowe prowadzone są w holu. Odnawiane są tam ściany, później zamontowane zostanie nowe oświetlenie. To przygotowania do utworzenia Galerii Wystaw Czasowych. Inauguracyjną wystawę zaplanowano tam na pierwsze półrocze tego roku. Natomiast w drugiej części pomieszczenia ma funkcjonować niewielka izba regionalna, przybliżająca tradycje oraz uroki Koprzywnicy i okolic. Do pomocy w realizacji tych planów zaangażowana zostanie Grupa Eksploracyjno – Historyczna “Wisła”, która aktywnie włącza się w inicjatywy podejmowane przez dom kultury.

Zobacz także:
– Sandomierz. Radni powiatu piszą do premiera w sprawie map powodziowych

Nowe oblicze zyska także taras, który został już wyremontowany. Dyrekcja placówki złożyła wniosek do jednej z fundacji o przyznanie grantu na utworzenie mikroogrodu. – Projekt zakłada zakup roślin, mebli z palet oraz dodatków. Będzie to kulturalny ogród na naszym tarasie. W przyszłości chcemy organizować tam małe formy kulturalne. Projekt wykonany przez Marzenę Paleń łączy w sobie spokój zieleni, zapach kwiatów i kojące dźwięki dzwonków wietrznych. Będzie to prawdziwe ukojenie dla zmysłów – mówi Krzysztof Pitra, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

Prace w budynku domu kultury prowadzone są systemem gospodarczym przez pracowników gminnej grupy remontowej. Dużą część materiałów udało się pozyskać od sponsorów. Wcześniej wyremontowano toalety, które zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.