Koprzywnica. Wielkie sprzątanie nad wodą. Chętni poszukiwani - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Koprzywnica. Wielkie sprzątanie nad wodą. Chętni poszukiwani

0

Koprzywnica dołącza do ogólnopolskiej akcji Czysta Rzeka. W następną sobotę, 17 kwietnia odbędzie się wielkie sprzątanie terenów wokół zalewu oraz Koprzywianki.

Do udziału w proekologicznej akcji zaproszeni zostali mieszkańcy i organizacje społeczne. Zgłosili się już wędkarze oraz członkowie Grupy Eksploracyjno-Historycznej “Wisła”. Jest również grupa wolontariuszy.

 – Wcześniej przeprowadzimy rekonesans, pozwalający ocenić, czy konieczne będzie użycie do sprzątania łodzi lub innego sprzętu pływającego. Czyszczenie obejmie brzegi oraz działki przylegające do koryta rzeki. Celem przedsięwzięcia jest udrożnienie Koprzywianki pod kątem spływów kajakowych, z którymi chcemy ruszyć jako nową atrakcją turystyczną. Nasze działania będziemy prowadzić tak, aby w żaden sposób nie naruszyć klimatu Koprzywianki, jej walorów ekologicznych i by nasza ingerencja w jej naturalność była ograniczona do minimum – mówi Krzysztof Pitra, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy, pomysłodawca akcji.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w sprzątaniu wyłącznie pod opieką dorosłych. Link do złożenia deklaracji uczestnictwa w akcji znajduje się na facebookowym fanpage’u Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy oraz na stronie operacji Czysta Rzeka 2021.

Godzina zbiórki przy zalewie zostanie podana w najbliższym czasie na stronie internetowej i FB ośrodka.

na zdjęciu: Krzysztof Pitra pokazuje koszulkę przygotowaną specjalnie na proekologiczną akcję.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź