Koronawirus – bursa szkolna na kwarantannę

0

W bursie przy ulicy Wojska Polskiego w Sandomierzu przygotowano miejsca na kwarantannę dla osób, które nie chcą odbywać jej w domach. Podobne miejsca zostały utworzone we wszystkich gminach powiatu.

W bursie przygotowanych zostało 38 miejsc. Jeśli będzie taka potrzeba, ich liczba zostanie zwiększona do 70. Jak informuje starosta Marcin Piwnik, pierwsze osoby,  wracające z Niemiec, trafią tam na kwarantannę prawdopodobnie  już w środę. – Osoby te z myślą o najbliższych zdecydowały, że chcą się odizolować. Dlatego poprosiły o możliwość pobytu na kwarantannie w bursie – powiedział Marcin Piwnik.

W gminach na miejsca odbywania kwarantanny wyznaczono szkoły i świetlice. W najbliższych dniach skontrolują je pracownicy sanepidu i strażacy.

Kwarantannę w warunkach domowych odbywa obecnie 73 mieszkańców powiatu. Policja kontroluje, czy osoby te przestrzegają związanych z nią zasad. Za złamanie ich grozi kara do 5 tysięcy złotych. W powiecie sandomierskim do tej pory nie było potrzeby uciekania się do sankcji.

Share.

Comments are closed.