Koronawirus – Na Podkarpaciu przeprowadzone zostaną badania przesiewowe. Co to oznacza?

0

Jak poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski, w trzech województwach w Polsce przeprowadzone zostaną badania przesiewowe na obecność koronawirusa. Jednym z nich będzie województwo podkarpackie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedziano 100 dni solidarności. To długofalowe działania w walce z pandemią koronawirusa. Dotyczą one m.in. handlu i edukacji:

Rząd wprowadza 100 dni solidarności, sklepy pod najwyższym rygorem sanitarnym

Koronawirus – szkoły zamknięte do świąt. Przełożone ferie!

Jak poinformował minister zdrowia, resort planuje przeprowadzić badania przesiewowe w najbardziej dotkniętych zachorowaniami  terenach kraju. Adam Niedzielski wymienił tutaj trzy województwa: Małopolskie, Śląskie i Podkarpackie –  W najbliższym czasie opracujemy dokładnie, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia tych badań przesiewowych, ale chcemy dotrzeć i zrobić te badania w regionach, które są najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa – mówił szef resortu zdrowia.

Badania przesiewowe są przeprowadzane profilaktycznie wśród osób niemających objawów danej choroby w celu jej wykrycia i wczesnego leczenia. Badania w populacjach wspomnianych województw na obecność koronawirusa mają być przeprowadzone za pomocą testów antygenowych.

Share.

Leave A Reply