Koronawirus - Nowe zalecenia biskupa: kościołach tylko do 50 osób - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Koronawirus – Nowe zalecenia biskupa: kościołach tylko do 50 osób

0

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz polecił  księżom proboszczom i rektorom kościołów, aby przestrzegali rozporządzeń państwowych, czyli żeby podczas  mszy św.  w kościele było maksymalnie 50 osób.

W związku z wprowadzeniem w piątek, 13 marca stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do biskupów diecezjalnych o wydanie stosownych decyzji. Biskup sandomierski polecił proboszczom i rektorom kościołów, aby zapewnili przestrzeganie ww. rozporządzeń państwowych.

Zatem, podczas każdej mszy św. i nabożeństw oraz przy okazji spowiedzi i rekolekcji wielkopostnych, a także podczas innych spotkań, może być obecnych maksymalnie 50 osób.

Ordynariusz nawiązał jednocześnie do udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy św. i zachęcił, aby z niej skorzystać. Przypomniał również o transmisji liturgii przez środki masowego przekazu, która w zaistniałej sytuacji może być duchowym wsparciem. – Proszę wszystkich kapłanów i wiernych świeckich, abyśmy złączyli się duchowo w modlitwie różańcowej oraz odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia, błagając Boga o ustanie epidemii. Obejmijmy modlitwą chorych, pracowników Służby Zdrowia i innych Służb oraz zmarłych – powiedział bp Nitkiewicz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.