Koronawirus – Uroczystości pierwszokomunijne pod znakiem zapytania. Trwają konsultacje. Biskup pyta rodziców - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Koronawirus – Uroczystości pierwszokomunijne pod znakiem zapytania. Trwają konsultacje. Biskup pyta rodziców

0

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz chce poznać opinie rodziców na temat uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Nie wiadomo, czy wzorem innych diecezji nie zostaną one przełożone na późniejsze terminy. 

Komunikat w tej sprawie wydał ksiądz Adam Kopeć, dyrektor Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Przyznał, że związku z epidemią koronawirusa pojawiają się coraz większe wątpliwości co do daty Pierwszej Komunii Świętej. Niektóre polskie diecezje, biorąc pod uwagę zalecenia władz sanitarnych oraz zwiększającą się liczbę zakażonych, podjęły już decyzje o przełożeniu terminu uroczystości, bądź zorganizowaniu Pierwszej Komunii Świętej dla pojedynczych dzieci w gronie tylko najbliższej rodziny.

W diecezji sandomierskiej decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. Jak informuje ksiądz Adam Kopeć, zanim zapadnie, biskup chce poznać zdanie rodziców. Podobne konsultacje prowadzone są już z księżmi i katechetami.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.