reklama
Koronawirus w Janowie Lubelskim! Miasto zamyka szkoły - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Koronawirus w Janowie Lubelskim! Miasto zamyka szkoły

0

Z powodu zagrożenia koronawirusem władze Janowa Lubelskiego zamknęły wszystkie szkoły. Zastępca burmistrza potwierdził, że na terenie miejscowości został wykryty przypadek koronawirusa. 

Decyzją burmistrza wszystkie szkoły i placówki przedszkolne w Janowie Lubelskim zostają od środy 11 marca zamknięte ze względu na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wstępnie przerwa w funkcjonowaniu szkół potrwa 14 dni. Ewentualna zmiana czasu długość tego okresu jest uzależniona od wyników badań osób, które mogły mieć styczność z wirusem. Potwierdzam, nasza decyzja ma bezpośredni związek ze stwierdzeniem zarażeniem koronawirusem jednej z mieszkanek Janowa Lubelskiego – mówi Czesław Krzysztoń, zastępca burmistrza Janowa Lubelskiego.

Informacje te także rzecznik prasowy wojewody lubelskiego – Stwierdzono przypadek zarażenia koronawirusem w Janowie Lubelskim. Pacjentka to kobieta, została przewieziona do szpitala na oddział zakaźny. Jej stan zdrowia jest stabilny – informuje Agnieszka Strzępka.

To trzeci w ostatnich kilkunastu godzinach  przypadek zarażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Pierwszy został potwierdzony wczoraj wieczorem.

Zobacz także: 

Koronawirus jest już na Lubelszczyźnie. Potwierdzono pierwszy przypadek

Ministerstwo zdrowia dzisiaj rano poinformowało także o nowych przypadkach, w tym w Lublinie i Łańcucie.

Na całym świecie potwierdzono dotychczas ok. 110 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło z tego powodu ok. 3,8 tysiąca osób.

Fot. Google Street View

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.