Koronawirus w spółdzielni mieszkaniowej w Sandomierzu. Kilkanaście osób na kwarantannie

1

Kolejny przypadek koronawirusa potwierdzono w sobotę w prawobrzeżnej części Sandomierza. Zakażony jest jeden z pracowników Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego “Sandomierz”.

– W związku z tym kwarantanną objęto kilkanaście osób. To pracownicy spółdzielni oraz członkowie ich rodzin. Od niektórych osób pobrano już wymazy. Wszystkie wyniki są ujemne – poinformował Leszek Zbrojkiewicz, powiatowy inspektor sanitarny w Sandomierzu.

Kolejne wymazy będą pobierane w niedzielę.

  Siedziba spółdzielni przez najbliższe dni będzie nieczynna.

Leszek Zbrojkiewicz przypomniał mieszkańcom Sandomierza, aby przestrzegali podstawowych zasad, czyli nosili maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, często myli i dezynfekowali ręce oraz utrzymywali dystans społeczny.

To czwarty przypadek COVID-19 w prawobrzeżnej części miasta. 14 lipca koronawirusa stwierdzono u proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski, a tydzień później u pracującego tam wikarego.  Chora jest również mieszkanka bloku należącego do spółdzielni przy hucie.  

Share.

1 komentarz

  1. Krystyna W. on

    Prosimy SSM o sprzątanie na klatkach schodowych. Jak przeprowadzać dezynfekcję, jeżeli SSM nie sprząta od kilku lat. Jest brud totalny. To wstyd dla miasta Sandomierza.

Leave A Reply