Koronawirus. W Tarnobrzegu ruszył punkt pobierania wymazów

0

Tarnobrzeski szpital otworzył w poniedziałek, 21 września, punkt pobierania wymazów do badań pod kątem koronawirusa SARS CoV-2. Na razie realizowane będą wyłącznie badania pacjentów skierowanych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, a także tych osób, które mają zaplanowany pobyt w sanatorium, bądź rehabilitację.

– Na razie nie planujemy prowadzenia badań komercyjnych. Pobrane wymazy będą sprawdzane w laboratoriach, z którymi nasz szpital ma podpisane umowy – informuje Wiktor Stasiak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej.

Punkt pobrań wymazów znajduje się od strony parkingu szpitala. Pobranie wymazów odbywać się będzie codziennie: w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 13.00, a w soboty i niedziele w godzinach od 8.15 do 12.45.

Zobacz także:
– Uwaga! Rozpoczyna się remont ważnego skrzyżowania w Tarnobrzegu!
– Tarnobrzeg. Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ul. św. Barbary i Sikorskiego

– Koronawirus – nowe zakażenie w powiecie sandomierskim. Są również kolejne w powiecie stalowowolskim

Rejestracja telefoniczna pacjentów odbywa się w godzinach od 10.00 do 12.30 w dni powszednie, natomiast w soboty i niedziele w godzinach od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 15 812 32 68.

Osoba zgłaszająca się do wymazu musi posiadać:

  • Ważne skierowanie
  • Dokument ze zdjęciem, oraz PESEL
  • Maseczkę ochronną, którą zdejmuje wyłącznie na polecenie osoby pobierającej wymaz

Informacja o wyniku badań będzie wprowadzona przez laboratorium do systemu EWP, widoczna dla sanepidu w systemie EWP, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta (pacjent.gov.pl).

Share.

Comments are closed.