Koronawirus. Zarażona pacjentka z Niska przewieziona do Łańcuta

0

Po stwierdzeniu u jednej z pacjentek Szpitala Powiatowego w Nisku zarażenia koronawirusem SARS CoV-2, niżańska placówka wszczęła przewidziane procedury sanitarne. Kobieta została przetransportowana na Oddział Zakaźny Szpitala w Łańcucie. Osobne działania podjęto w niżańskiej lecznicy.

AKTUALIZACJA: Zmarła zakażona koronowirusem kobieta, która przebywała Nisku

„W związku ze stwierdzeniem przypadku koronawirusa u młodej kobiety z województwa lubelskiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku oraz wdrożeniem działań epidemiologicznych wobec personelu Szpitala i pozostałych osób, które mogły mieć kontakt z osobą zarażoną wirusem, informujemy, że Szpital Powiatowy w Nisku wznowi działalność w zakresie przyjmowania pacjentów, w momencie uzyskania pełnej informacji o możliwości bezpiecznego świadczenia usług medycznych.

Szpital czyni starania, aby w całości, lub przynajmniej w części, uruchomić działalność medyczną w możliwie jak najszybszym czasie. Jednocześnie informujemy, że pacjentka, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem, została przewieziona na Oddział Zakaźny Szpitala w Łańcucie” – poinformował z specjalnym komunikacie dyrektor SPZZOP w Nisku Paweł Błasiak.

Share.

Comments are closed.