Kradli samochodowe koła na ulicach Sandomierza

0

Sandomierscy mundurowi odzyskali koła samochodowe z aluminiowymi felgami, które zostały skradzione wczorajszej nocy z zaparkowanego samochodu. Sprawcy zostali zatrzymani. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wczoraj w nocy  oficer dyżurny sandomierskiej policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało że na jednej z ulic miasta  kilku młodych mężczyzn dokonuje kradzieży kół z zaparkowanego samochodu. Policjanci natychmiast pojechali w miejsce wskazane w zgłoszeniu, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 21 lat. Z pojazdu marki Volkswagen Golf odkręcali oni dwa koła z aluminiowymi felgami. Mundurowi podczas podjętych czynności ujawnili kolejne dwa skradzione koła. Sprawcy zdążyli ukryć je w bagażniku samochodu marki Volkswagen Passat, który zaparkowali w zaroślach ulicę dalej. Stróże prawa dokładnie sprawdzili samochód i przeanalizowali całe zdarzenie. Dzięki skrupulatnej pracy zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy oddalili się z miejsca zdarzenia. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Sandomierza w wieku 38 i 26 lat.

Straty związane z tą  kradzieżą to blisko 2 tys. złotych. Mężczyźni usłyszą  zarzuty dokonania kradzieży kół samochodowych. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za kradzież cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

 

Share.

Comments are closed.