Kradzież betoniarki z posesji. Po śladach kół policjanci odnaleźli sprzęt na drugim końcu wsi - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Kradzież betoniarki z posesji. Po śladach kół policjanci odnaleźli sprzęt na drugim końcu wsi

1

Policjanci przedstawili zarzuty mężczyźnie, który ukradł betoniarkę z terenu budowy domu w miejscowości Jeżowe (powiat niżański). Drugi z nich odpowie za przestępstwo paserstwa. Skradziony sprzęt, funkcjonariusze odnaleźli po śladach kół. Betoniarka wróciła już do właściciela.

W minionym miesiącu, policjanci udali się na teren budowy domu w gminie Jeżowe, z której według zgłaszającego, nieznany mężczyzna wyprowadził  w nocy betoniarkę. Zgłaszający oszacował straty na kwotę 1500 złotych. Funkcjonariusze prześledzili ślady kół, ustalając kierunek, w którym oddalił się sprawca ze skradzioną betoniarką. Ślady doprowadziły policjantów na posesję po drugiej stronie wsi, gdzie znaleziono skradziony sprzęt.

Zobacz także:
– Najpierw uwalniali uwięzioną w żłobie krowę, potem bobra, który wpadł do studzienki [zdjęcia]

Okazało się, że właściciel posesji nabył betoniarkę od swojego 59-letniego kolegi. Na jej odbiór umówił się na łące, w pobliżu budowy domu, z terenu której 59-latek ukradł sprzęt.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Jeden za kradzież, drugi za paserstwo. Za oba te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz

  1. Somsiad pożyczył od somsiada 🙂 a nie ukradł. U nos we wsi nikt nie kradnie ino rzecz zmienia właściciela 🙂