Kradzieże rowerów w Tarnobrzegu. Straty w tysiącach złotych - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Kradzieże rowerów w Tarnobrzegu. Straty w tysiącach złotych

1

Tylko wczoraj na terenie Tarnobrzega doszło do dwóch kradzieży rowerów. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę oraz nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu. Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie pozostawionego sprzętu.

Z policyjnych statystyk wynika, że do kradzieży rowerów dochodzi najczęściej sprzed sklepów, barów, piwnic oraz z otwartych klatek schodowych. Złodzieje wykorzystują, chwilowe pozostawienie jednośladów bez opieki oraz bez zabezpieczenia. Sprawcy kradzieży często czekają na naszą niefrasobliwość.

Wczoraj przed godz. 21.30 policjanci zostali powiadomieni o kradzieży roweru damskiego z klatki bloku przy ul. 11 listopada w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze ustalili, że 43-letnia właścicielka jednośladu, po godz. 16, zostawiła na parterze budynku, swój rower marki Kends typu damka bez żadnych zabezpieczeń. Późnym wieczorem będąc w swoim mieszkaniu, kobieta usłyszała niepokojący odgłos wydobywający się z klatki schodowej. Gdy wyszła z mieszkania zorientowała się, że skradziono jej rower. 43- latka oszacowała straty na kwotę 1 100 złotych.

Tego samego dnia, przed godz. 10, właściciel jednośladu marki Cross postawił na chwilę swój rower przed budynkiem Parku Handlowego w Tarnobrzegu. Okazję wykorzystał złodziej i odjechał jednośladem. Wartość skradzionego roweru wyniosła 2 tys. złotych.

Zobacz także:
Wisłostrada w Tarnobrzegu długo nie „wytrzyma”. Konieczna przebudowa drogi

Policjanci apelują!

Nie zostawiajmy swoich jednośladów bez nadzoru oraz zabezpieczajmy je przed kradzieżą.

Oto kilka porad, jak ustrzec się przed kradzieżą i jak utrudnić działanie złodziejowi:

1. Postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież.

2. Pamiętajmy dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower

3. Stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem

4. Zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy.

W przypadku kradzieży niezwłocznie należy powiadomić o tym policjantów. Dzwońmy na numer alarmowy 112, lub do dyżurnego jednostki Policji pod nr tel. 47 825 33 10.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Jeden komentarz

  1. „3. Stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem”

    Wyslijta to do urzedników z Urzyndu Miejskiego bo te stale budujo stojaki do zaczypienia linki za koło. Ino plac czerwony mo takie stojaki co to zezwalajo na zapincie za rame.

Zostaw odpowiedź