reklama
Kronika policyjna - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 19 sierpnia
reklama

Kronika policyjna

0

ZNALEZIONO ROWER 

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu  poszukuje właściciela  roweru górskiego marki Ragazzi  x-pro, który został znaleziony przez  funkcjonariuszy podczas przeszukania  posesji na osiedlu Miechocin.  Prawdopodobnie skradziono go  przed 15 czerwca 2012 r. Właściciel  roweru proszony jest o kontakt  z KMP w Tarnobrzegu, ul. 1  Maja 2, p. 228, tel. 15 851 34 30.

TRAGICZNY MANEWR 

Na ul. 1 Maja doszło do wypadku  drogowego. Ze wstępnych  ustaleń policji wynika, że 43-letni  kierowca samochodu ciężarowego  marki Iveco podczas cofania pojazdem  potrącił idącą chodnikiem  76-letnią kobietę. Piesza trafi ła do  szpitala z ciężkimi obrażeniami,  gdzie mimo wysiłku lekarzy, zmarła.  Mężczyzna był trzeźwy, trafi ł  do policyjnej izby zatrzymań.

ŚMIERĆ NA DRODZE 

W Kolbuszowej Górnej 48-l.  mieszkaniec województwa mazowieckiego  kierujący ciągnikiem  siodłowym marki Volvo wraz z naczepą  potrącił pieszego, prawdopodobnie  przechodzącego przez  jezdnię w rejonie przejścia dla  pieszych. Mimo prowadzonej akcji  reanimacyjnej poszkodowany  zmarł w karetce. Kierowca ciężarówki  był trzeźwy.

POBITA EKSPEDIENTKA 

W sobotni wieczór 18-letni  mieszkaniec Tarnobrzega i jego  kolega z Nowej Dęby wspólnie pili  alkohol. Gdy zabrakło im trunku,  udali się do sklepu spożywczego.  Ekspedientka poinformowała ich  jednak, że nie może sprzedać im  alkoholu, ponieważ są pijani, i poprosiła  obu o opuszczenie sklepu.  Jednego z mężczyzn doprowadziło  to do furii. Jego kolega próbował  go uspokoić, lecz wywiązała  się między nimi sprzeczka, która  przerodziła się w gwałtowną szarpaninę.  W bójce obrażeń doznała  przede wszystkim ekspedientka,  która upadła i uderzyła głową  o betonową posadzkę. Chuligani,  widząc skutki wszczętej przez  nich awantury, uciekli ze sklepu,  nie udzielając pomocy kobiecie.  Po zgromadzeniu materiału  dowodowego oraz przesłuchaniu  świadków, policjanci zatrzymali  obydwu mężczyzn.

PIJANY OPIEKUN DZIECI 

Przy ul. Szopena w Kolbuszowej  policjanci przeprowadzili kontrolę  drogową autobusu szkolnego,  który przywiózł dzieci z okolicznych  miejscowości do jednej ze  szkół podstawowych w Kolbuszowej.  W trakcie kontroli policjanci  wyczuli alkohol od opiekuna,  który pełnił funkcję osoby nadzorującej  bezpieczeństwo dzieci  podczas podróży; miał ponad 1,5  promila alkoholu w organizmie.  Kierowca autobusu był trzeźwy,  stan techniczny pojazdu nie budził  zastrzeżeń.

NOCNY WŁAM 

Nocą 23 listopada br. do sklepu  spożywczego przy ulicy Wyspiańskiego  w Tarnobrzegu przez  wybitą szybę wystawową, wdarli  się włamywacze. Ich łupem padły  papierosy, alkohol, prezerwatywy  oraz kilka gum do żucia. Mimo,  że złodzieje zasłonili twarze przed  sklepowym monitoringiem, funkcjonariusze  rychło wpadli na ich  trop. Sprawcami kradzieży okazali  się dwaj mieszkańcy Tarnobrzega  w wieku 17 i 20 lat.

NIE ZACHOWAŁ  OSTROŻNOŚCI 

W Gorzycach kierujący samochodem  marki Peugeot nie  zachował szczególnej ostrożności  i najechał na tył jadącego przed  nim fiata uno. Kierowca fiata  stracił panowanie nad pojazdem,  zjechał do rowu i uderzył w betonowy  przepust. Kierujący nim  70-latek z obrażeniami żeber trafi ł  do szpitala.

ŚMIERCIONOŚNY CZAD

W sobotę około godz. 20  w miejscowości Turbia w gminie  Zaleszany 27-letnia kobieta podczas  kąpieli najprawdopodobniej  zatruła się wydobywającym się  z instalacji grzewczej tlenkiem węgla  i straciła przytomność. Została  przewieziona do stalowowolskiego  szpitala. To drugi już przypadek  zatrucia tlenkiem węgla na terenie  tego powiatu. Kilka dni temu w  Majdanie Zbydniowskim zatruciu  czadem uległa cała rodzina.

SPŁOSZONY WŁAMYWACZ 

Opatowscy policjanci zostali  powiadomieni o włamaniu do  domku letniskowego na terenie  gminy Tarłów. Po wybiciu szyby  w oknie, sprawca dostał się do  wnętrza budynku, jednak został  spłoszony przez przypadkowego  świadka, który o zdarzeniu poinformował  policję. Ta wkrótce  zatrzymała włamywacza. Okazał  się nim dobrze znany tamtejszym  funkcjonariuszom 32-latek z gminy  Tarłów.

ZŁODZIEJ ZA KRATKAMI 

Mieleccy policjanci zatrzymali  mężczyznę, który w czerwcu br.  włamał się do biura cegielni znajdującej  się na terenie gminy Padew  Narodowa, skąd zabrał dwie  chłodnice miedziane do samochodów  oraz miedziane przewody  warte 1000 złotych. Kilka miesięcy  po włamaniu dokonał kolejnej  kradzieży. Tym razem mieszkańcowi  tej samej gminy ukradł wałek  z brązu o wartości 400 złotych. 26-  latek okradł również swojego kolegę,  z którego posesji, po wspólnej  libacji alkoholowej, zabrał 30  metrów przewodu o wartości 350  złotych. Skradzione przedmioty  złodziej przechowywał na swojej  posesji, a następnie sprzedawał  sam lub za pośrednictwem innych  osób w skupach złomu na terenie  powiatu mieleckiego.

NIEUDANE PRZEKUPSTWO 

Policjanci zatrzymali do kontroli  drogowej w Janowie Lubelskim  samochód osobowy marki  Audi 80. Badanie alkomatem  wykazało, że kierujący nim 25-  letni mieszkaniec gminy Godziszów  ma w organizmie około pół  promila alkoholu. Po przeprowadzonym  badaniu kierujący w zamian  za odstąpienie od czynności  służbowych próbował wręczyć  funkcjonariuszom 2000 zł. Teraz  odpowie za jazdę pod wpływem  alkoholu oraz próbę przekupstwa  funkcjonariuszy. (jd)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.